dla pacjenta

aktualności

WESOŁYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkanocne, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi. Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności - życzą Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca

czytaj więcej »

Pierwszy polski stent szyjny wprowadzony na rynek

Lekarze z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS), we współpracy z firmą BALTON z sukcesem dokonali oficjalnego wszczepienia pierwszego polskiego hybrydowego stentu szyjnego „MER” w protekcji mózgowej polskiego filtru naczyniowego ROBIN u pacjenta z zaawansowaną chorobą serca i naczyń. Oba urządzenia uzyskały rejestrację CE i są już dopuszczone do obrotu na rynku UE. Zabieg odbył się podczas kolejnej konferencji naukowej organizowanej przez Stowarzyszenie Zawodowe Kardiologów Interwencyjnych i PAKS w Ustroniu. Przeprowadził go zespół specjalistów z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca pod kierownictwem Prof. Pawła Buszmana.

czytaj więcej »

„Milion uczynków dla zdrowia” w Zabrzu, 22.03.2014

Z przyjemnością informujemy, że Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca po raz kolejny brały udział w evencie w ramach kampanii „Milion uczynków dla zdrowia”. Tym razem event odbył się w sobotę – 22 marca, w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu, w godzinach 12.00 – 17.00. Oprócz pokazów ratownictwa, wystawy plakatów „ratujących życie” autorstwa studentów ASP pod kierunkiem prof. Kalarusa, zapraszaliśmy na nasze stanowisko, przy którym mogli Państwo bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Dziękujemy za Państwa obecność:)

czytaj więcej »

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca sponsorem młodzików GKSu Katowice

Z wielką radością informujemy, że od połowy lutego bieżącego roku Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca dołączyły do grona sponsorów zespołów młodzików drużyny GKS Katowice.

czytaj więcej »

Zadbaj o serce, które kochasz…

Najlepszym prezentem, jaki możemy ofiarować ukochanej osobie z okazji Dnia Św. Walentego, nie są wcale ani ekskluzywna kolacja, ani kosz najbardziej egzotycznych kwiatów, ani diamenty. Najlepszym upominkiem dla drugiego najbliższego nam serca będą… badania profilaktyczne. Bo prawdziwej troski o ukochanych nie da się wycenić ani niczym zastąpić. Nawet najdroższą biżuterią świata!

czytaj więcej »