dla pacjenta

aktualności

Kardiochirurgia PAKS w Bielsku-Białej jedną z najlepszych w Polsce

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) w Bielsku-Białej są wiodącą w Polsce placówką, jeśli chodzi o osiąganą jakość leczenia kardiochirurgicznego. Wyniki osiągane przez tę klinikę konkurują z wynikami w najlepszych ośrodkach w USA i Wielkiej Brytanii. - PAKS są jedyną w Polsce siecią placówek, która zdecydowała się udostępnić szerokiej opinii publicznej osiągane przez siebie wyniki leczenia – podkreśla prof. Paweł Buszman, prezes zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

czytaj więcej »

PAKS przeprowadził bezpłatne badania w Ustroniu w ramach Wakacyjnego Tygodnia Zdrowia

Tegoroczna edycja Wakacyjnego Tygodnia Zdrowia odbyła się w dniach od 7 do 11 lipca br. na rynku w Ustroniu. W ostatnim dniu imprezy Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przygotowały wraz z Uzdrowiskiem Ustroń punkt medyczny. Lekarz kardiolog konsultował pacjentów, pielęgniarka wykonywała pomiary ciśnienia tętniczego i poziom cukru we krwi, rehabilitant udzielał specjalistycznych porad.

czytaj więcej »

Oficjalne otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Centrum Kardiologii w Józefowie

W dniu 1 lipca 2014 roku rozpoczął swoją oficjalną działalność Oddział Chirurgii Naczyniowej w Centrum Kardiologii Sp. z o.o. w Józefowie. Tym samym zakończony został prawie dwuletni proces inwestycyjny o wartości blisko 6,5 mln złotych.

czytaj więcej »

Nowatorskie zabiegi ratujące nogi przed amputacjami w Centrum Kardiologii w Józefowie

W Polsce średnio co godzinę ktoś traci nogę w wyniku amputacji będącej konsekwencją przede wszystkim miażdżycy oraz cukrzycy. Skuteczną walkę o kończynę, nawet w przypadku jej niedokrwienia w obrębie naczyń obwodowych, umożliwiają nowatorskie zabiegi takie jak te, które odbyły się dziś w Centrum Kardiologicznym w Józefowie (CKJ), placówce należącej do Grupy American Heart of Poland. Dzięki zastosowaniu technik małoinwazyjnych oraz zamykaczy naczyniowych trzej pacjenci już po kilku godzinach od zabiegu, byli gotowi do opuszczenia oddziału.

czytaj więcej »

Kampania MILION UCZYNKÓW DLA ZDROWIA w Tychach 26 czerwca!

26 czerwca będzie miał miejsce event w ramach kampanii MILION UCZYNKÓW DLA ZDROWIA, której merytorycznym partnerem są Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Tym razem zapraszamy do Tychów do Centrum Handlowego City Point (g. 15.00 – 20.00). Jak co miesiąc, w czasie eventu PAKS ma swoje stanowisko, gdzie zainteresowani mogą zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Promujemy zdrowie, mówimy o profilaktyce, promujemy nasze usługi. W ramach kampanii, w ubiegły piątek w TVP Katowice, był również ciekawy wywiad z dr Kondysem prowadzony przez p. Mariannę Durczok.

czytaj więcej »