Aktualności

Stacja do dezynfekcji rąk

Ośrodek Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej otrzymał dziś stację do dezynfekcji rąk, z której będą korzystać zarówno pacjenci, jak i pracownicy. To proste w obsłudze i rzucające się w oczy urządzenie stoi już w holu głównym.

Sprzęt odebrali prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, dyrektor II Oddziału Kardiologiczno-Kardiochirurgicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej oraz prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek. I wszyscy przetestowali na własnych rękach nowe urządzenie.

Stacja do dezynfekcji rąk jest widoczna, prosta w obsłudze i może być używana na zewnątrz. To zalety, które podkreślał prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek.

Prosta w obsłudze – bo niczego nie dotykamy. Wystarczy podstawić ręce, nacisnąć na pedał i rozprowadzić na dłoniach środek do dezynfekcji.

Zdaniem profesora Bochenka takie stacje powinny pojawić się wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi – na dworcach kolejowych i autobusowych, w galeriach handlowych, czy instytucjach kultury. A jak mówi – higiena rąk w walce z koronawirusem to podstawa, chroni nas i innych, pozwala na zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa.