Aktualności

Silesia Marathon już za nami

Silesia Marathon jest już za nami. Bycie partnerem tego wielkiego wydarzenia było dla nas dużym zaszczytem i prawdziwą przyjemnością. Fantastyczna atmosfera, pozytywne emocje, uśmiechy, piękna pogoda…Nasza mobilna klinika cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To w niej specjaliści z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca bezpłatnie badali serca biegaczy przed i po maratonie oraz półmaratonie.

Uczestnicy Silesia Marathonu mieli możliwość zmierzenia sobie nie tylko ciśnienia, ale również zrobienia EKG oraz poziomu cukru we krwi. Mobilna Klinika Serca była już oblegana w sobotę, kiedy to odbywał się minimaraton. Niektórzy z uczestników biegu musieli na swoje badania czekać nawet po kilka minut. Następnego dnia, w niedzielę, Mobilna Klinika pierwszych maratończyków zaczęła już przyjmować przed ósmą rano, w mglisty i bardzo chłodny poranek. Po maratończykach, ciśnienie mierzyli sobie uczestnicy półmaratonu, którzy do swojego biegu startowali ponad godzinę później. Potem wielu z nich mierzyło sobie ciśnienie krwi tuż po przekroczeniu linii mety.

Na linii startu zarówno półmaratonu, jak i maratonu stanęło ponad 2,5 tys. osób z szesnastu krajów, m.in. z Meksyku i Korei Południowej. Trasa obu biegów obejmowała również Siemianowice oraz Mysłowice / maraton /. Została tak wyznaczona, by maratończycy mieli możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc w Katowicach / Spodek, nowa siedziba NOSPR-u i Muzeum Śląskiego, Nikiszowiec /.

Po raz pierwszy w historii naszej firmy w maratonie i półmaratonie wystartowała kilkunastoosobowa drużyna AHP Runnig Team. W specjalnych ciemnogranatowych koszulkach z logo grupy AHP nasi zawodnicy byli widoczni na starcie, a potem na trasie biegów. Szczerze musimy przyznać, że zdecydowanie lepiej daliśmy sobie radę w półmaratonie. Dwóch naszych zawodników uplasowało się w drugiej pięćdziesiątce, a trzeci w trzeciej. – Pierwszych 13 kilometrów biegło mi się wyśmienicie. Potem dopadł mnie kryzys. Ale i tak jestem zadowolony z wyniku – mówił tuż po biegu dr Piotr Buszman. Z kolei w maratonie jeden z naszych kolegów zajął miejsce w szóstej setce.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca oferowały również podczas Silesia Marathonu specjalny PAKIET DLA BIEGACZA, który obejmuje serię podstawowych badań, przygotowanych specjalnie dla biegaczy.
Wszystkim biegaczom bardzo gratulujemy. Dziękujemy naszej drużynie – jesteśmy z Was bardzo dumni.

Galeria